Çeker Ocaklar

Çeker Ocaklar

Çeker ocakların öncelikli kullanım alanı, yapılan hassas ve tehlikeli testlerden doğacak olan zehirli gazların güvenli bir şekilde uzaklaştırarak, kullanıcının ve etraftakilerin sağlığını korumaktır. Çeker ocaklar, bu nedenlerden dolayı kullanımı oldukça önemli bir donanımdır.

Çeker ocaklar, ihtiyaca göre değişik modeller şeklinde üretilebilir. Genelde üretim, 3 farklı ölçüde yapılır. Bu ölçüler; 120*93*240 cm – 150*93*240 cm ve180*93*240 cm (G*D*Y)’dir.

Deltalab üretici konumunda olduğu için bu ana standart ölçülerinin dışında laboratuvarınızın boyutuna ve ortamına göre de üretim yapmaktadır.

Dilerseniz, kimyasallarınızı saklamak üzere kimyasal saklama dolabı üretimi de ek olarak  üretilerek sisteme entegre edilir.

Üretim şekli itibariyle, çeker ocakların yan blokları, ön panel, arka paneli, gaz tahliye paneli, aydınlatma paneli ve mobil alt dolabı çeliğe ahşap görünümü veren galvaniz çelikten imal edilir. Ardından her türlü asite dayanıklı ve ürünün uzun yıllar hizmet etmesi için 60 mikron kalınlığında epoxy boya ile boyanarak 200 derecede fırınlanır.

Çeker ocaklarda kullanılan cam tam 6 mm kalınlığında tamperli güvenlik camıdır. Bu cam, yan panellere monte edilmiş 2 kızak içerisinde hareket ettirilir ve tam güvenlik sağlar.

Çeker ocaklarda donanım olarak satandart 1 adet gaz vanası ve nozzle ve 1 su vanası ve nozzle bulunmaktadır. Dilerseniz, bu donanımlar artırılır ve hava ve vakum muslukları da bunlara dahil edilir.

Bu ocaklarda kullanılan fanlar plastik gövdeli ve kanatlı fanlardır. Bu fanların en büyük özelliği IP 44 koruma sınıflı olup, her türlü asite dayanıklı ve yanmaz ve alev yürümez niteliklerinin bulunmasıdır.

Çeker ocakların kullanılacağı zeminler ise duruma göre belirlenmektedir. Endüstriye seramik, anti asit, seramik ve kompakt laminant kullanılan ürünlerden bazılarıdır.

Ayrıca, çeker ocakların sol ön panelinde 2 adet IP44 priz, 1 adet LCD kontrol paneli ve 3 adet koruma sigortası bulunur.