C Frame Sistem

Laboratuvar sistemlerinde en çok tercih edilen tezgahların başında gelen C frame modeli, sahip olduğu işlevsel özellikler nedeniyle laboratuvar projelerinin vazgeçilmez bileşenlerinden biridir.

Modüler sisteme sahip olması ve ihtiyaç halinde sorunsuz bir şekilde birbirinden ayrılması özellikleri ile birlikte oldukça fonksiyonel bir laboratuvar tezgah modelidir.

Bu özelliklerinin dışında C frame modeli, sahip olduğu tasarımsal avantajları ile laboratuvarların hijyenik kalmasında büyük bir rol oynar. Dolapların 18 cm zeminden daha yukarıda olması, dolap altlarının temizliğinin daha rahat yapılmasına olanak sağlamaktadır.

40*60*2 mm kutu profillerinden oluşan C frame sistem, dolapların bu profillere yandan ve üsten asılmasını sağlar. Bu da, yük ağırlıklarının tamamının dolaplara bindirilmesini engelleyerek, ağırlığın profil sistemde dağılmasına neden olur.

Ürünlere kolay temizlenme ve dayanıklılık gibi özellikler katan epoxy ile kaplanan taşıyıcı sistem, ardından 200 oC sıcaklığında 30 dakika elektro statik boy ile fırınlanır. Bu da ortaya daha dayanıklı ve kolay temizlenebilen bir taşıyıcı sistem çıkmasını sağlar.

Zemindeki bozukluklardan etkilenmemesi için tezgah ayaklarının altında ayarlanabilir pingo sistemi yer alır. C frame sistem, bu özelliği itibariyle her ortama uyum sağlayacak niteliktedir.

Son olarak da, C frame sistemin arka kısmında, gerekli olan tesisatların bağlanabilmesi için 15 cm boyutunda bir tesisat boşluğu yer alır.