Biogüvenlik Kabinleri

Bio güvenlik kabinlerimiz laboratuvarlarda, kullanıcıyı, deney malzemelerini ve çevreyi koruma amacıyla üretilmiştir.

HEPA filtre ile filtrelenmiş olan havanın kabinin içerisinde gerçekleştirilen deney malzemeleri için üstün koruma sağlar, bununla birlikte kabin içerisindeki hava atık ünitesinden HEPA filtrelerden geçip kontaminasyondan arındırılmış olarak dış ortama atılır ve bu sayede çevresel anlamda da koruma sağlar.

Horizontal ve vertical olmak üzere iki ayrı şekilde üretilir.

Cihazın işlevi, direk oda atmosferinden aldığı havayı, üst veya arka haznesinde bulunan Karbon ve Hepa filtre sisteminden geçirilip, partiküllerden ayrıştırdıktan sonra iç haznesinde steril bir hava oluşturmasıdır. Kaba fitle ön filtredir. Hepa filtre ise Karbon filtreden geçen havanın içerisindeki partikülleri %99,998 oranında tutar. 2000 saat süreli ömrü vardır ve zaman kontrol sayacı ile izlenebilir.
Ayrıca cihazımızın içerisinde buluna UV Lamba düzeneği ile bakteri ölümü gerçekleştirilir. Ayrıca Gün Işığı Lamba düzeneği de mevcuttur. Sisteme Opsiyonel olarak LPG veya benzeri yanıcı gaz musluğu ilave edilebileceği gibi Air Flow Alarm ve VAV kontrol ünitesi de takılabilir. Cihazın hava sirkülasyonunu sağlayacak kanal tip Vantilatör üst haznede, Kaba filtre ile Hepa filtre arasına monte edilmiştir. Kapasitesi 960 m3/h (+/-%10), hızı ise 300 ile 500 m/s dir.
Ayrıca Cihazımızın ön panelinde 220 V 16A Topraklı priz, Gün Işığı ve UV Lamba için Anahtarlar, Vantilatör Hız Anahtarı, Sigorta Kutusu ve sigortalar ile Hepa Filtre Zaman Sayacı bulunur. Steril Kabinlerimiz standart olarak Tezgah üstü tip olarak üretilir. İsteğe bağlı olarak ayrı bir ayak sistemi ile tezgahtan bağımsız kullanılabilir. Standart Kabin Yüksekliği 1300 mm dir. 750 mm ayak yüksekliği ile toplam yükseklik 2050 mm olur. Derinlik 750 mm, Genişlik ise 1300 mm dir. Bazı özel durumlarda 1000 mm ve 1800 mm eninde kabinler yapılabilir.
Biyogüvenlik Kabinleri
Ürün, çeşitli deneysel araştırmalar ve klinik çalışmalar için tasarlanmıştır. Deneyler için temiz ve güvenli bir ortam sağlar. Zehirli ve zararlı partiküllerin yok edilmesi, kullanıcının, çevrenin ve üzerinde çalışılan numunenin güvenliği için son derece önemlidir.
Genellikle Gıda Laboratuarlarının Mikrobiyoloji bölümlerine kullanılan Ekim Kabinleridir. Bu amaç dışında başka bir çok alanda kullanılsa da bizim standartlarımız bu işlem üzerine geliştirilmiştir.
Biyolgüvenlik güvenlik kabinleri yüksek kalite, biyolojik güvenlik, güvenilirlik, ergonomi ve kullanılabilirlik standartlarına göre tasarlanmıştır. Mikrobiyolojik Emniyet Kabini olarak da adlandırılabilir.
Biyogüvenlik Kabinleri Avrupa Birliği EN 12469 ve diğer uluslararası standartlara uygundur.
Cihazın işlevi, direk oda atmosferinden aldığı havayı, üst veya arka haznesinde bulunan Karbon ve Hepa filtre sisteminden geçirilip, partiküllerden ayrıştırdıktan sonra iç haznesinde steril bir hava oluşturmasıdır. Hepa filtre karbon filtreden geçen havanın içerisindeki partikülleri %99,998 oranında tutar. Filtrenin normal şartlarda 2000 saat süreli ömrü vardır ve zaman kontrol sayacı ile izlenebilir.
Ayrıca cihazın içerisinde bulunan UV Lamba düzeneği ile bakteri ölümü gerçekleştirilir. Sisteme Opsiyonel olarak LPG veya benzeri yanıcı gaz musluğu ilave edilebileceği gibi Air Flow Alarm ve VAV kontrol ünitesi de ek olarak takılabilir.
 
Güvenlik Kabini Seçim Tablosu